Wyniki konkursu firmy ZWOLTEX

Katedra tkaniny razem z Centrum Transferu Technologii ASP Łódź we współpracy z firmą Zwoltex, zorganizowały specjalny konkurs dla studentów naszej uczelni. Zadaniem konkursowym, było zaprojektowanie kolekcji ręczników i ścierek. Prace można było zgłaszać w trzech kategoriach: kolekcji ręczników domowych - łazienkowych , kolekcji zestawu kuchennego: ręcznik i ścierka oraz kolekcji ręczników do ośrodków rekreacyjnych. Powstałe prace miały być spójne ze światowymi trendami oraz charakteryzować się innowacyjnym wzornictwem. Komisja przyznawała nagrody za projekty komercyjne (do wdrożenia) oraz artystyczne.

W dniu 25.06 .2013 jury w składzie:

• prof. Lidia Choczaj
  • prof. Elżbieta Kędzia

oraz przedstawiciele firmy Zwoltex:

• prezes spółki Eugeniusz Rutkowski
  • Małgorzata Grobelna – projektantka firmy

oceniło ponad 50 prac, 26 autorów.
Obradom towarzyszyła komisja wzornicza firmy jako ciało doradcze w składzie: Alina Bąk, Artur Rychliński, Paweł Barański.

W wyniku głosowania przyznano 13 nagród:

W kategorii „Kolekcja ręczników domowych – łazienkowych"
Egzequo:
I miejsce komercyjne – Ewa Karolska
I miejsce komercyjne – Emilia Pulwer
I miejsce komercyjne – Antonina Błachiewicz

I miejsce artystyczne – Ewa Krajewska

Wyróżnienia: Dominika Ligman, Ewa Wójcik, Paulina Sadrak, Magdalena Lamch, Katarzyna Staryk, Patrycja Nowak

W kategorii „Kolekcji zestawu kuchennego: ręcznik i ścierka"
I miejsce komercyjne – Daria Krawczyk
Wyróżnienie – Dominika Ziętek

W kategorii „Kolekcji ręczników do ośrodków rekreacyjnych"
I miejsce artystyczne – Dominika Federowicz

Wyróżnienie – Katarzyna Staryk

Oficjalne wręczenie dyplomów nastąpi podczas gali inauguracji roku akademickiego 2013/2014, które odbędzie się 3 października.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!