Spotkanie "Akademia dla Biznesu"

W dniu 29.01.2013 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Akademia dla Biznesu". Inicjatywa ta ma na celu konfrontację środowiska akademickiego z przedstawicielami przemysłu i potencjalnymi zleceniodawcami. Podczas spotkania została przedstawiona oferta dydaktyczna uczelni ze szczególnym uwzględnieniem zakresu działalności utworzonego w uczelni Centrum Transferu Technologii.

Władze uczelni zachęcały przedsiębiorców do inicjowania konkursów oraz podejmowania współpracy, która nie tylko wpłynie na uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, ale także przyniesie wymierny efekt w postaci realizacji projektu.

W ramach spotkania odbyła się prelekcja "Szanse i zagrożenia dla projektanta na polskim rynku", która zainicjowała wymianę poglądów. Ważnym elementem dyskusji były sugestie publiczności, dotyczące samego programu kształcenia – w jaki sposób można wzmocnić i uatrakcyjnić pozycję absolwentów uczelni na rynku pracy. Padały również uwagi dotyczące barier komunikacyjnych studentów oraz brak umiejętności odpowiadania na realne zapotrzebowanie klientów. Wszyscy uczestnicy spotkania podkreślali wagę interdyscyplinarności, zrozumienia innych profesji oraz pracy w grupach.

W spotkaniu wzięli udział między innymi przedstawiciele firm Stora Enso, Ericpol, Dinx, Papajastudio i instytucji pozarządowych: Łódź Art Center, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.

Termin kolejnego spotkania w ramach cyklu „Akademia dla Biznesu" – druga połowa lutego 2013 r.

ncbirZadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu "Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej".