Kolejne spotkanie z cyklu "Akademia dla Biznesu"

Dnia 25.02.2013 odbyło się spotkanie „Akademia dla Biznesu", którego celem było zaprezentowanie oferty komercyjnej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi przedstawicielom przedsiębiorstw prywatnych, organizacji non-profit a także jednostkom sektora publicznego.

Przedstawione zostały wszystkie wydziały uczelni: Wydział Grafiki i Malarstwa, Wydział Tkaniny i Ubioru, Wydział Sztuk Wizualnych oraz Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz.
Wydziałowi Pełnomocnicy ds. współpracy z biznesem opowiedzieli o programie edukacyjnym wybranych kierunków oraz przedstawili osiągnięcia studentów. Zaprezentowana została również dotychczasowa współpraca studentów z przemysłem poparta konkretnymi realizacjami.

Przedstawiciele Centrum Transferu Technologii podkreślili możliwości nawiązania relacji między uczelnią a szeroko rozumianym biznesem. Przedstawili komercyjną ofertę uczelni zachęcając obecnych do zgłaszania własnych sugestii.
Spotkanie zaowocowało burzliwą dyskusją między przedstawicielami Centrum Transferu Technologii a reprezentantami przedsiębiorstw. Przeprowadzone zostały wstępne rozmowy podejmujące dalszą współpracę.

adb 2

ncbirZadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu "Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej".