Spotkanie "Akademii dla Biznesu" - Jacek Kłak

W dniu 28.02.2013 odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Akademia dla Biznesu". Inicjatywa ta ma na celu konfrontację środowiska akademickiego z przedstawicielami przemysłu i potencjalnymi zleceniodawcami.

Podczas spotkania została przedstawiona oferta dydaktyczna uczelni ze szczególnym uwzględnieniem zakresu działalności utworzonego w uczelni Centrum Transferu Technologii. Władze uczelni zachęcały przedsiębiorców do inicjowania konkursów oraz podejmowania współpracy, która nie tylko wpłynie na uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, ale także przyniesie wymierny efekt w postaci realizacji projektu.
W ramach spotkania odbyła się prelekcja pn. "Fashion Week jako narzędzie budowania kariery projektanta mody".
Pan Jacek Kłak – autor wykładu jako twórca polskiej edycji Fashion Weeku, przedstawił historię powstania i strukturę funkcjonowania Fashion Weeku. Zwrócił uwagę na biznesową stronę przedsięwzięcia oraz korzyści płynące z udziału w jej ofercie. Na przykładzie kilku wybranych projektantów pokazał jak Fashion Week pomaga projektantom w zaistnieniu na rynku modowym i robieniu kariery międzynarodowej. Mówił o możliwościach nawiązania kontaktów z producentami, firmami z branży, wymianie doświadczeń, inspiracji płynącej ze spotkań ciekawych osobowości, nowości technologicznych i oryginalnych rozwiązań projektowych.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem studentów, kadry dydaktycznej oraz przedstawicieli firm z branży tekstylnej współpracujących z ASP.

Termin kolejnego spotkania w ramach cyklu „Akademia dla Biznesu" – marzec/kwiecień 2013 r.

ncbirZadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu "Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej".