I Ogólnopolska Konferencja “Akademia Dla Biznesu”

I Ogólnopolska Konferencja "AKADEMIA DLA BIZNESU"

Z przyjemnością informujemy, że w przyszłym tygodniu w murach naszej Akademii odbędzie się skierowana do pedagogów i studentów I Ogólnopolska Konferencja Akademia Dla Biznesu17.10.2013 rozpoczęcie o godz. 9:00

Zakres tematyczny wydarzenia dotyczy rozważań w jaki sposób studenci Akademii Sztuk Pięknych mogą przygotować się do funkcjonowania w zawodzie i na rynku pracy. Do dyskusji na ten temat zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji kulturalnej Art Inkubator oraz przedstawicieli biznesu i przemysłu. Konferencja jest podzielona na 3 części.

I część - patio nowej Biblioteki CNiS

9:00 -10:00 prezentacja Art Inkubator

„O Art Inkubatorze można mówić w kontekście realizacji dwóch zadań. Pierwszym są działania rewitalizacyjne, w wyniku których powstanie materialna część inkubatora – biura, pracowni artystyczne i wieloprofilowa produkcyjna przestrzeń artystyczna, z której będą korzystać przyszli beneficjenci AI. Drugim, to prowadzenie i zarządzanie Inkubatorem, który będzie pomagał w wejściu na rynek organizacjom trzeciego sektora i artystom."

II część - 3 sale w CNIS i sala dawnej biblioteki na III piętrze

O godz. 10:00 nastąpi rozejście do 4 różnych sal. O godz. 10:15 równocześnie odbędą się 4 panele tematyczne z zakresu: Grafiki Projektowej, Wzornictwa i Architektury Wnętrz, Sztuk Wizualnych, Tkaniny i Ubioru

Na każdym z paneli zaprezentują się firmy i osoby działające w zawodzie, odpowiadającemu tematyce panelu. Uczestnicy (studenci i pedagodzy) będą mogli posłuchać o doświadczeniach związanych z wykonywaniem pracy do której się kształcą. Po 20 min prezentacjach prelegentów będzie czas na zadawanie pytań i dyskusję

10:15 – rozpoczęcie panelu
10:20 – 10:40 I firma
10:40 – 11:00 II firma
11:00 – 11:20 III firma
11:20 – 11:40 IV firma
11:40 – 13:00 dyskusja

W poszczególnych panelach wystąpią m.in.:

• LPP
  • AMG.NET
  • YES
  • MARTELA
  • MAMASTUDIO
  • ORTOGRAFIKA
  • TAWO
  • NOWA FORMA
  • OSHI PRACOWNIA PROJEKTOWA
  • ANNA OSTAPOWICZ ATELIER
  • AGATA TROJAK
  • JAKUB ROMANOWICZ

III część

O godz. 14:00 w patio nowej biblioteki rozpocznie się 3 część, konferencji która będzie dyskusją na temat możliwości modyfikacji programu dydaktycznego uczelni, w celu jego lepszego przystosowania do wymogów rynku. W jakim stopniu możemy wprowadzać zmiany jako pedagodzy, w jaki sposób uczelnia może współpracować z przedsiębiorcami, jak lepiej wyposażyć absolwenta Akademii w umiejętności potrzebne mu do wykonywania zawodu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa aktywną obecność :)

Plakat   Harmonogram