Rusza trzecia edycja programu Top 500 dla młodych naukowców

Top 500 Innovators Science – Management – Commercialization to jeden z rządowych programów wspierania współpracy nauki z gospodarką, zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacji wyników badań.
Program jest w całości finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a jego budżet wynosi 35 milionów złotych. Uczestnicy programu to wybierani w drodze konkursu pracownicy polskich jednostek naukowych, prowadzący badania w obszarze nauk: ścisłych, przyrodniczych, technicznych, rolniczych, leśnych, weterynaryjnych, medycznych, nauk o zdrowiu lub nauk o kulturze fizycznej oraz menadżerowie innowacyjności i pracownicy centrów transferu technologii, zajmujący się komercjalizacją wyników badań i transferem technologii. Do końca 2015 roku w Top 500 udział weźmie aż 500 polskich młodych naukowców.
"Dzięki uczestnictwu w programie, młodzi, zdolni naukowcy mają szansę nie tylko na rozwój i realizację własnych innowacyjnych projektów, ale przede wszystkim na wniesienie nowej jakości do polskiej nauki. Inspirują i w oparciu o zdobyte w najlepszych światowych uczelniach doświadczenia, pokazują innym, jak można skutecznie łączyć świat nauki i biznesu" – podkreśla minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: