Szkolenie ...

Centrum Transferu Technologii ASP Łódź zaprasza dn 16.12.2013 na SZKOLENIE

"Design thinking w praktyce - jak to działa?
Przykłady efektywnego zarządzania designem w biznesie,
sektorze publicznym oraz w rozwoju nowych technologii
"

miejsce: sala czytelni, II piętro CNiS

Prowadzący: Weronika Rochacka

Weronika Rochacka jest niezależnym konsultantem w zakresie budowania strategii, zarządzania designem, projektowania usług oraz edukacji projektowej. Realizuje projekty zarówno dla firm komercyjnych, jak i organizacji sektora publicznego. Doświadczenie zawodowe zdobyła w brytyjskim Design Council w Londynie. Współtworzyła tam m.in. projekty związane z edukacją szkolną i uniwersytecką, jak również upowszechnianiem wiedzy o designie. Jest członkiem Rady Programowej Łódź Design Festival oraz Zamku Cieszyn. Współpracuje m.in. z Urzędem Patentowym RP, zespołem "Design Silesia" Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach kursu service design oraz Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie współtworzy kurs design management. Publikuje artykuły m.in. w : 2+3D, FUTU oraz Magazynie Innowacyjnej Wielkopolski innnowacje&design_pl.

Program warsztatów:

• teoretyczny wstęp: design thinking, design managment
  • przyłady projektów dla biznesu
  • przykłady projektów w ramach rozwoju nowych technologii
  • przykłady projektów w sektorze publicznym
  • omówienie wybranych przykładów z Polski
  • poruszenie tematów: rola badań, sposoby analizy, proces rozwoju nowych produktów
  • współpraca w interdyscyplinarnych zespołach

Warsztaty będą opierały się na interakcji z uczestnikami

SZKOLENIE ODBĘDZIE SIĘ DLA DWÓCH GRUP

• I grupa 10:00 - 13:00